< Back to Zweistein Down \/
Perry Rhodan se vrátil
Perry Rhodan se vrátil

Perry Rhodan
Perry Rhodan
[CNW:Counter]

Díky Irene!

Národy Multiverza 21-27

Národy < 1-10 A-Dr | 11-20: Dž-H | 21-30: Ch-M | 31-40: N-Sl | 41-42: So-U >

41
Kosmická loď SOL, domov slolánců
Pozn.Irena: Zde neuvádím obrázek národa, ale vesmírné lodi SOL, která se stala Soláncům domovem.
Pozn.Zwei: Obrázek si můžete v plné velikosti prohlédnout
zde(800x600x24, 81Kb, jpg)

Solánci (Solaner)

Tak se označují lidé, kteří přišli na svět na palubě generační lodi SOL, která odstartovala roku 3540. Časem ztratili citovou vazbu k životu na jakékoli planetě. Vlastí je jim SOL a vesmír a pobyt na nějaké planetě nesnesitelnou představou. Brzy se přestali cítit Pozemšťany, stali se jen Solánci. Na základě tohoto postoje a stále rostoucího sebeuvědomování se zorganizovali. SOL už nesmí být pod vedením Perryho Rhodana a jeho družiny vystavována nebezpečí. Tyto a další požadavky vedly nakonec k tomu, že jim loď byla předána.


42
(Bez obrázku)

Svobodní obchodníci

Skupina Pozemšťanů, žijící z volného obchodu. Neuznává pozemské zákony, ale ani nevyžadují pozemská práva. Solární imperium je v podstatě ignoruje. Žijí na svých obchodních lodích. Jejich nejvyšší náčelník si říkal císař. Kapitáni lodí měli titul knížata, Využívají objevené primitivní národy a směňují u nich levné zboží za cenné suroviny. O Svobodných obchodnících se mluvilo jako o šaramantních gaunerech. Protože uměli proklouznout sítí zákonů. V roce 2435 měli už 7500 nejmoderněji vyzbrojených nákladních lodí a stali se mocnou hospodářskou silou v Mléčné dráze.


43
Swonové

Swoonové (Swoon)

Swoonové jsou inteligentní obyvatelé planety Swoofon. Měří jen 30 cm a tvarem těla připomínají stojící pozemskou okurku. Mají krátkou pahýlovitou nohu a dva páry paží s velice dobře utvořenýma rukama. Jako "ultravidové" a díky citlivým uchopovacím nástrojům se vypracovali v nejlepší mikromechaniky Mléčné dráhy, později je dokázali předstihnout jedině Siganci. Swoonové žijí v supermoderních městech s vynikající podpovrchovou dopravou. Během konfliktu s robotem Regentem z Arkonu v roce 2040 se asi 20 000 Swoonů usadilo nejdříve na Marsu a později na Size, kde své zkušenosti předali Sigancům.


44
(Bez obrázku)

Taštermanové (Tasch-Ter-Man)

Taštermanové pocházejí z planety Taš-Term v soustavě Gronen na západě galaxie Plantagoo. Kromě tohoto jména není o tomto světě v Plantagu známo nic dalšího. Dýchají kyslík a jejich tělo připomíná ztrouchnivělý, asi metrový pařez. Kůže je zrýhovatělá, kůrovitá, ztrouchnivělá a mramorovaná. Díky různým smyslovým a řečovým orgánům se dokážou dorozumívat s několika bytostmi současně. O pohlaví těchto bytostí není nic známo. Ani nevíme, jestli vůbec nějaké mají. Tělo spočívá na tzv. kříži, což je osově symetrická svalovina ze dvou křížících se hlavních svalů. Svaly jsou stabilizovány kostním skeletem z desítek malých prvků. Čtyři konce kříže sestávají z přísavkovitých, libovolně tvarovatelných "chodidel", což Taštermanům dává neuvěřitelnou stabilitu. Čtyři paže se skrývají v dutině uprostřed pařezovitého těla jako v manžetě. V případě potřeby z ní vylézají a připomínají liány. Jsou dlouhé až 150 cm, mají průměr 10 cm a jsou velice silné. Taštermanové povýšili závislost na státní princip. Vždy se podřizují nějakému "vladaři", kterého si volí instinktem. Perry Rhodan se poprvé setká s Centrifaaly, Taštermany, Krooghy a Moxgergy na planetě Galorn. Tyto národy tam žijí ve městě Gaalo, které jeho původní obyvatelé Galorni opustili už před tisíciletími.


45
Topsider

Topsiderové(Topsider)

Národ, který vznikl na třetí planetě slunce Orion-Delta. Jsou to vejce kladoucí ještěrovité bytosti. V průměru dosahují výšky 180 cm a dožívají se zhruba 200 let. Hlavu mají lysou a trochu rozpláclou. Mají úzké zrohovatělé rty a pohyblivé kulovité oči. Paže jim končí šestiprstýma rukama. Vzpřímené chůzi napomáhá rovněž ještěří ocas. K prvnímu kontaktu mezi Pozemšťany a Topsidery došlo roku 1975, když Perry Rhodan pronikl do soustavy Vegy a objevil tam invazní flotilu Topsiderů. Ta byla vylákána ze soustavy Vegy a Arkonidan Crest ji tranzičním skokem navedl do jednoho slunce. Válečničtí a diktátorsky ovládaní Topsiderové létají do kosmu sice už dva tisíce let, ale v galaktickém mocenském boji nehráli nikdy velkou roli. Za Stoleté války v Mléčné dráze Topsiderové značně zdegenerovali a vrátili se ke středověkému společenskému zřízení. Tento proces řídil Monos. Kosmické lety upadly v zapomnění a národ se rozpadl na tři říše, které spolu vzájemně bojují.


46
(Bez obrázku)

Unithané (Unither)

Národ, který vznikl na třetí planetě slunce Unitha. Jedná se o nemotorné humanoidní bytosti, dýchající kyslík. Charakteristickou zvláštností dvourukých, dvounohých a jako lidi vysokých Unithanů je jako paže dlouhý a pohyblivý chobot, který používají nejen k příjímání potravy, ale i jako pracovní nástroj. Hlavu mají polokulovitou se dvěma velkýma očima. Navazuje přímo na ramenní partie, a proto je skoro nepohyblivá. Kůži mají značně tuhou a žlutavě hnědou. Protože Unithané byli do Velkého Impéria Arkonidanů včleněni nedobrovolně, měli velice pohnuté dějiny. Povstání byla krvavě potlačena. Nyní patří k Fóru Raglund.

Národy < 1-10 A-Dr | 11-20: Dž-H | 21-30: Ch-M | 31-40: N-Sl | 41-42: So-U >

Díky Irene!

(c) Zweistein 2000-2002
od 07-22-2001 byla stránka zobrazena Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 2 Warning: mysql_select_db(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 3 Warning: mysql_select_db(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 3 Warning: mysql_query(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 5 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 5 Warning: mysql_query(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 6 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 6 Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 7 Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 8
Back E-m@il Board
Up /\ Back
Index | Kontakt | Board | English | Perry Rhodan | Projeky | Pascal | Hack | Fun | Literatura | Galerie | Like/Hate | Linky | Počítadlo | Whois