< Back to Zweistein Down \/
Perry Rhodan se vrátil
Perry Rhodan se vrátil

Perry Rhodan
Perry Rhodan
[CNW:Counter]

Autoři

K.H.Scheer Narozen 19. června 1928, Zemřel roku 15.9.1991

Otec románu, autor od 1.dílu (Operace Stardust), poslední díl 1544 (Ruleta vyvolených), celkem 75 svazků
K.H.Scheer vydal svůj první román už roku 1948. Jmenoval se Hvězda A volá o pomoc. Po této prvotině následovala na německé poměry bezpříkladná kariéra v science fiction. V polovině 50. let založil spolek STELLARIS a roku 1959 byl vyznamenán neměckým HUGEM. Roku 1961 založil se svým přítelem Walterem Ernstingem alias Clarkem Darltonem seriál PERRY RHODAN a od svazku 1 do svazku 647 vedl tým, který připravoval osnovu děje. Je otcem Atlana, Icha Tolota, Ratbera Tostana, Cliftona Callamona a Dona Redhorse. Rovněž zpracoval koncepci sesterské řady ATLAN.
Pod pseudonymem Alexej Turbojew psal romány SF. Jinak je autorem řady detektivek a námořnických příběhů.
Od svazku 400 (Lidstvo v přítmí) psal už stále méně a svazek 500 (Přišli z nicoty) byl na dlouhou dobu jeho posledním románem. Potom oslavil svůj návrat svazkem 1074 (Vábení z M3) a svazkem 1320 (Hráč Tostan) se opět plně zapojil do autorského kolektivu, ve kterém setrval až do své smrti 15. zaří 1991

K.H.Scheer

Clark Darlton (vlastním jménem Walter Ernsting) Narozen 13. června 1920

Otec Guckyho, autor od 2.dílu (Třetí moc), poslední svazek 1622 (Ztracenec), celkem 192 dílů
Narodil se roku 1920 v Koblenci. V roce 1955 vydal svůj první román UFO na nočním nebi a šel na to fintou: Jeho vydavatel zásadně odmítal německé autory, a proto Walter Ernsting odevzdal knihu pod pseudonymem Clark Darlton a tvrdil, ře se jedná o překlad. V té době ještě pracoval jeko tlumočník, a proto mu trik vyšel. Dva roky nato získal tento román německého HUGA.
Počátkem 60. let vymyslel s přítelem K.H.Scheerem seriál PERRY RHODAN. To jeho napadlo jméno Perry Rhodan. Až na ilustrátora Johnyho Brucka nikdo nepatřil do autorského týmu tak dlouho jako on. Dočasně psal i seriál ATLAN. V německém fandomu se mu říká "velký starý muž".
Svou produkci omezil. když se odstěhoval do Irska (prý kvůli whisky) a rukopisy musel svěřovat poště. Kromě Rhodana je otcem i Guckyho, Ernsta Ellerta, Barkona, Harna a Baltona Wyta.
V příloze svazku 1700 (Möbius) oficiálně vystoupil ze seriálu a přestal psát, niméně i nadále patří do rhodanovského rýmu. Hojně se stýká sředevším s fany. Dbes žije v Rakousku.

Clark Darlton

Kurt Mahr (Vl. jménem Klaus Mahn) Narozen 8.3.1934, Zemřel roku 1993

Autor od 5. dilu (Atomový polach) do 1661 (Zakázaná planeta Schaft), celkem 253 svazků

Vlastním jménem se jmenoval Klaus Mahn a byl "fyzikem" Rhodanovského týmu. Narodil se ve Frankfurtu a po maturitě studoval stavební inženýrství. Od letního semestru 1956 přešel na fyziku. Jako diplomovaný fyzik přesídlil do Spojených států a nastoupil u firmy Pratt & Whitney.
Na spisovatelskou dráhu se pustil koncem 50. let milostnými románky a westerny a nedá se říci, že by s nimi dosáhl nějakého zvláštního úspěchu. Ten se dostavil teprve když přesedlal na science fiction. V roce 1960 mu vyšel první román (Čas jako písek) v sešitové řadě Terra a o rok později svazek Atom-Alarm (Atomový poplach) (sv. 5) v Perrym Rhodanovi.
Jeho fyzikální znalosti udávali řadě tón, jeho romány se vyznačovaly exaktní technickou a vědeckou extrapolací. Až do září 1972 žil v USA, potom se s rodinou přestěhoval do Německa. V témže roce začal spolupracovat na sesterské řadě Atlan. V roce 1977 se vrátil zpět do USA a od roku 1985 psal spolu s Ernstem Vlckem osnovu dalšího děje Perryho Rhodana.
Roku 1993 tragicky zemřel na Floridě. Johny Bruck mu věnoval obálku jubilejního svazku Möbius (sv. 1700).

Kurt Mahr

W.W.Schols (vl. jménem Winfried Sholz) Narozen 31. srpna 1925, Umírá 8 května 1981

Autor od 6. dilu (Sbor mutantů) do dílu 31 (Císař New Yorku), celkem 4 svazky.

W.W.Shols se narodil roku 1925 jako Winfried Sholz. Od 50. do 70. let patřil mezi nejpilnější autory tzv. knížek pro knihovny (vycházely v omezeném nákladu a daly se pouze vypůjčit). Jeho prvotina se jmenovala Smrtelný prach (vyšla 1958).
Pomohl v počítcích etablovat rhodanovský tým, ale z pracovních důvodů napsal poue čtyři svazky. Roku 1962 se jako autor ze science fiction stáhl.
W.W. Shols, který byl velice aktívní ve fandomu, patřil k těm autorům, kteří si ze svého koníčka udělali druhé zaměstnání, i když jen na přechodnou dobu.
Psal i pod pseudonymem W. Brown.
Nečekane zemřel v roce 1981 při dovolené v Portugalsku.

W.W.Schols

Kurt Brand Narozen 10. května 1917, 9. listopadu 1991 zemřel

Autor od 34. dilu (Levtanova zrada) do dílu 208 (Modří vládci), celkem 38 svazků

Kurt Brand se narodil roku 1917 ve Wuppertalu a už v roce 1932 napsal utopický román Bílá hvězda. V pěti exemplářich. O třo rokyx později mu odmítli knihu Motory duní k cíli a vydání románu Ledovce zachvacují svět zabránil začátek druhé světové války.
Posední válečné rody sloužil u raketové jednotky V-2 a žíkal o sobě, že je jediným autoren SF, který měl aktivně co do činění s předchůdkyní všech raket.
Po vílce si v Kolíně nad rýnem otevřel jednu z největších soukromých knihoven (asi 24 000 svazků) a napsal sci-fi román Věže na Sahaře a jeho pokračování Exploze stanice VII. Časem se knihovna dostala do finančních potíží. Science fiction Branda neuživila, a proto si přivydělával kovbojkami a detektivkami.
Kurt Brand patřl v 50. letech spolu s K.H.Scheerem, Clarkem Darltonem a W:D.Rohrem k průkopníkům německé science fiction. V roce 1961 se přodal k Rhodanovskému týmu, odkud po pěti letech odešel a nabídl konkurenčnímu nakladatelství seriál Ren Dhark, který dosáhl pouze 98 pokračování (iz ho vydávalo v letech 1992-1994, 49 svazků). Pro tuto řadu sestavoval dějové osnovy a je autorem většiny svazků. Potom psal pro různá nakladatelství a do různých seriálů (např. Komisař X, nebo Jerry Cotton).
Nakonec se s Rhodanovci usmířil a roku 1991 se zůčastnil rhodanovského Worldconu, kde ho fanové nadšeně uvítali.
Zemřel 9. listopadu 1991 na rakovinu a je pohřben v jihotyrolském Caldaru, kde dlouhá léta žil a holdoval tamějšímu vínu.

Kurt Brand

Wiliam Voltz Narozen 28.1.1938, Zemřel 24.3.1984

Autor od 74. dilu (Setkání s děsem), do dílu 1165 (Eisteinovy slzy), celkem 203 svazků

William, řečený "Willi" Voltz, se narodil v Offenbachu. Stejně jako mnoho jeho kolegů se o SF zajímal již od raného dětství. Zprvu se činil ve fandomu a psal krátké povídky. V roce 1958 uveřejnil svůj první román Sternenkämpfer (Hvězdný bojovník) v paperbackové řadě Utopia. Roku 1961 byl zvolen nejlepším amatérským autorem. Jako člen německého klubu science fiction (Science Fiction Club Deutschland) se seznámil s K.H Scheerem, který mu v roce 1962 nabídl spolupráci na Perrym Rhodanovi. Debutoval svazkem Das Grauen (Setkání s děsem) (sv. 74) a velice rychle se etabloval jako kmenový autor. Když roku 1969 vznikl seriál Atlan, nechyběl u nej ani Willi Volz. Zpočátku psal Rhodana i Atlana, později byl pověřen sestavováním dějové linie Atlana. V roce 1973 zahájil fantasy seriál Dragon.
Od roku 1974 byl autorem dějové osnovy Perryho Rhodana a směroval děj stále více k filozofickým otázkám. Ačkoli děj naplánoval zhruba do svazku 1250, zanechala jeho smrt velkou dějovou mezeru. Jeho posledním svazkem Perryho Rhodana byl svazek Einsteins Tränen (sv. 1165).

William Voltz

H.G.Ewers (vlastním jménem Horst Gehrmann) Narozen 1.1.1930

Autor od 198. dilu (Poslední bašta) do dílu 1726 (Test Magelan), celkem 249 svazků

Horst Gehrmann se narodil v Weißenfeldu/Saale. Vystudovaal učitelství a učil němčinu, biologii, fyziku a astronomii na průmyslovce. V roce 1962 emigroval z NDR a o rok později napsal pro sešitovou řadu Terra svůj první román Intrige auf Chibbu (Intrika na Chibbu). Roku 1964 debutoval rhodanovským románem (Osudná expedice) a v následujícím roce vstoupil do rhodanovských sešitů svazkem Die letzte Bastion (Poslední bašta) (sv. 198). Když roku 1969 zahájila sesterská série Atlan, nechyběl u ní od samého počátku ani on.
Perrym Rhodanem a Atlanem byl vytížen natolik, že nemohl psát jiné sci-fi. Přesto v polovině 70. let pokračoval v paperbackové řade Orion, kterou odstartoval Hans Kneifel (česky vyšla mj. Černá planeta a Nemesis z hvězd), a přepracoval její koncepci.
H.G. Ewerse znají čtenáři především díky jeho skvělím postavám jako Omar Hawk, Tengri Lethos, Dalaimoc Rorvic, Tatcher a Hainu.
Od roku 1994 si od Rhodana dopřává oddech. Žije ve Weilu a o to víc se věnuje svým koníčkům. Rád boxuje, rád si zabojuje samurajským mečem a školí se v Basileji na léčitele. Dost možná, že už se vyškolil...

H.G.Ewers

Conrad Shepherd (vl. jménem Conrad Schaef) Narozen 1937

Autor od 306. dilu (Pro OMASO není spásy) do Svazku 319 (Vysílač fantom), celkem 3 svazky.

Conrad Schaef - čtenářům Perryho Rhodana určitě lépe znám pod pseudonymem Conrad Shepherd - se narodil v roce 1937. Vystudoval strojařinu a pracoval jako vedoucí oodělení výrobní kontroly u americké armády.
Ve čtrnácti letech náhodou narazil na dílo Jacka Williamsona a Johna W.Campbella a propadl science fiction. roku 1960 vydal svůj první rmám v edici Utopia pod pseudonymem Roy Chester.
Schaef byl dlouho aktívní ve fandomu a stal se spoluzakladatelem fanzinu Mutant, Když se seznámil s Hansem Kneifelem. kneifel ho přinutil k tomu, aby napsal několik románů pro edice Terra a Terra-Nova. Byl to opěr Kneifel, kdo ho nakonec přitáhl do rhodanovského týmu. V rove 1967 napsal svazky 306, 318 a 319.
Když z Perryho Rhodana odešel, pracoval v letech 1970/72 na lehce futuristické řadě Checkpart 2000, kterou vydávalo Kelterovo nakladatelství. Napsal pro ni osm svazků. Pod pseudonymem Clint Morgan psal i westerny. William Voltz ho v roce 1974 znovu přivlekl do science fiction a přemluvil ho, aby spolupracoval na Atlanovi. Napsal celkem tři svazky. Od roku 1980 píše odborné články do jednoho modelářského časopisu a knihy na toto téma. Dálw překládá z angličtiny technické příručky o modelářství.
V roce 1995 mu vyšel první rhodanovský román Peklo na čtvrtou a o rok později druhý - Souboj v Terranii v němž si hlavní roli zahrál Homer G. Adams. Jse zde o intriky v Kosmické hanze a o jednu tajemnou mocnost. Třetím románem je Syndikát mocných, který vyšel loni.
V současdtnosti pracuje na jednom svazku nové řady Perry Rhodan-Space Thriller s pracovním titulem Zdi noci.
Když se ho v jednom interview v roce 1995 ptali, jestli by si dokázal představit návrat do sešitové řady, odpověděl "Z fleku!"
co pořád autorovi, který napsal tři Perry Rhodany a tři Atlany? Každopádně víc než "jen" tři paperbacky!

Conrad Shepherd

Hans Kneifel Narozen 11. července 1936

Autor od 352. dilu (Planeta smrtelného plčení), do dílu 1119 (Trosečníci pod modrým sluncem), celkem 90 svazků.

Hans Kneifel, známý u nás porány Černá planeta a Nemesis z hvězd, se narodil roku 1936 v Gleiwitz v tehdejším Horním Slezku (Nyní polská Glivice) a po válce přesídlil do Bavorska. Vyučil se cukrářem, později si udělal maturiru, v rove 1967 složil státní zkoušku a vyučval na odborné škole.
Už v osmnácti napsal svůj první sci-fi román Volaly nás hvězdy, který vyšel roku 1956 v jednom mnichovském nakladatelství. Další dva romány Oáza Brána ke hvězdám a Mnohem dál, než bys ekl vyšly v šešitové řadě Terra v rove 1961. Současnš vydal pod pseudonymem Alexander Carr román Černí orli. Následovaly další. O tři roky později byl pozvám do rhodanovské party a zahájil svazkem 352 (Planeta smrtelného plčení).
Spolu s H.G. Ewersem stál u zrodu sesterské řady Atlan. Ve stejné době psal scénáře k sedmidílnému televiznímu seriálu Kosmická hlídka Orion.
Hans Kneifel vystoupil roku 1981 z Perryho Rhodana svazkem 1119.

Hans Kneifel

Ernst Vlcek Narozen 1941

Autor od 509. dilu (Bandité z Terranie)

Ernst Vlcek se narodil v roce 1941 ve Vídni. Když se vyučil obchodníkem, pracoval v různých manuálních oborech. Už od mládí ho fascinovala science fiction. Zpočátku publikoval pouze ve fandomu. V rove 1966 mu vyšel první román Kosmický vagabund, a po něm další. O další dva roky později se tomuto Rakušanovi naskytla přiležitost psát romány Perryho Rhodana. Planeta v karanténě se mu natolik podařila, že mu zajistila vstup mezi autory sešitové řady. V roce 1970 začal psát i Atlana a současně s Kurten Lufiem koncipoval teké hororovou řadu Zabijáci démonů.
V následujících letech vytvořil scifi cyklus Hvězdnbá sága. V roce 1980 přpravoval fantasy řadu Mythor. Do připravného týmu Perryho Rhodana nastoupil společně s Thomasem Zieglerem. O dva roky Zieglera vystřídal Kurt Mahr a po něm násldoval už známý Robert Feldhoff.
Ernst Vcek žije ve Vídni, ale píše a lyžuje nejraději v samotě hor.

Ernst Vlcek

H.G.Francis (vlastním jménem Hans Gerhard Franciskowsky) Narozen 14.1.1936

Autor od 518. dilu (Útokem do smrti)

Scénárista a autor detektivek a science fiction Hans Gerhard Franciskowsky se narodil v Itzehoe. Po maturitě studoval na hamburské univerzitě ekonomické a sociální vědy. Než se mu v roce 1972 stalo psaní hlavním povoláním, byl 13 let vedoucím pracovníkem v jednom farmaceutickém podniku.
K psaní ho inspiroval Poul Anderson a Isaac Asimov. První román (Pět Oligů) vydal v roce 1962. O rok později mu pod pseudonymem Ted Scott vyšel první příběh (Spící nebezpečí) v řadě Mark Powers. Napsal ještě další příběhy pro Marka Powerse a pro Utopii a potom přešel do seriálu Ren Dhark. Současně rozběhl řadu Rex Corda, která dosáhla třiceti osmi svazků a potom ji pro neúspěch zastavil. Následovali další dva sci-fi romány pro nakladatelství Zauberkreis a spolupráce na řadách Ad Astra, Utopia a Terra Nova. Od roku 1970 se autorsky podílel na seriálu Atlan a svazkem Sturmlauf in den Tod (Útokem do smrti) (sv. 518) přešel roku 1971 k Perrymu Rhodanovi.
H.G. Francis je všestraně nadaný autor. Má za sebou i řadu detektivek, hororů, rhodanovských kazet, rozhlasových a televizních scénářů. V posledních letech píše i knížky pro děti a knížky o zvířatech.

H.G.Francis

Harwei Patton Narozen 24. června 1923, Zemřel 4. června 1994

Autor od 747. dilu (??)

Harwei Patton

Peter Terrid (vlastním jménem Wolf Peter Ritter) Narozen 15.1.1949

Autor od 775. dilu (Pánové Shedonthu)

Kolínský spisovatel Peter Terrid, vlastním jménem Wolf Peter Ritter, začal psát na vysoké škole. Ve dne studoval v zimním semestru 1969/70 historii, sociologii a politologii, večer usedal k psacímu stroji a napsal svůj první román.
"Potom se drze a nestydatě požádal jednoho z autorů Perryho Rhodana, aby mi pomáhal při prvních literárních krůčcích". Oním dobrákem byl Mnichovan Hans Kneifel. Udělal si na nováčka čas a dílko si přečetl. "Ten první román jsem čtyřikrát přepisoval, než ho můj laskavý pomocník konečně poslal do redakce", přiznává se Peter Terrid.
Tento první román (Kyvadlo času) je poutavě napsaným dobrodružstvím o cestě časem a vyšel roku 1970 v sešitové řadě Terra Nova. Zakrátko následovaly další romány, jimiž si autor získal dobrou pověst nejen u čtenářů, ale i u kritiky. Terrid ze starých sci-fi nápadů vytěžil nové aspekty a v té době se vypilovanou charakteristikou hlavních postav.
Skoncoval s nemilosrdným studiem a věnoval se už jen psaní jako svému hlavnímu zaměstnání.Pro sešitovou řadu Terra Astra zpracoval epos o Time Squad, akční dobrodružství, spojující různé epochy. Už jako zkušený autor nastoupil do Atlan a později i do Perryho Rhodana.
Nebránil se však ani jiným literárním žánrům. Zůčastnil se například obou pokusů o vydáváni německých fantasy seriálů: jeho romány vycházely v 70. letech v seriálu Dragon a v 80. letech v Mythoru. Pod pseudonymem John Catlin psal westerny, jako Pierre Lykoff spolupracoval na hororovém seriálu Zabiák démonů a jako PatrickWynes publikoval i v detektivních řadách Komisař X a Kočka. Čtenářky milostných románků ho zase znají jako Patricii Wynesovou.

Peter Terrid

První žena

Marianne Sydow (Vl. jménem Marianne Ehrigová) Narozena 24. července 1944

Autorka od 795. dilu (Síť smrti) do svazku 1588 (Falešný řetěz), celkem 61 dílů

Marianne Sydowoná se narodila roku 1944 s občanským jménem Marianne Ehrigová, ale už pro své první vydané dílo použila mužský pseudonym Garry McDumm. To ještě pracovala na plný úvazek jako telefonistka a prodavačka. Roku 1975 přešla od nakladatelství Zauberkreis k Pabelovi, kde nejdříve psala pro seriály Terra Astra a Atlan, ap ozdějí i pro Perryho Rhodana.
První autorka týmu má ráda svou biozahrádku a drobné živočichy a podle vlastních slov se necítí povolána k hrdinským literárním činům. Spokojená je, když dokáže čtenáře pobavit, což s jí paří především citlivýám popisem postav. a proto není divu, že radši píše příběhy, v nichž může plně rozvinout svou tvořivost, než dějové osnovy dalších svazků, což dlouhý čas dělala u Atlana.

Mariane Sydow

Peter Griese Narozen 22 června 1938, Zemrel 29. dubna 1996

Autor od 963. dilu (Mise flibustírů), jeho pslední román byl 1827 (Útěk přes Bröhnder), celkem 80 svazků

Peter Griese se narodil ve Frankfurtu nad Mohanem. Seriál Perry Rhodan nadšeně četl od samého začátku a na výzvu Williho Voltze začal v 70. letech psát krátké povídy. První román tohoto inženýra elektrotechniky (V zajetí PSI inteligence) vyšel v řadě Terra Astra.. Následovalo několik Rhodanovských románů. Roku 1979 se přidal k autorům sešitové řady Perryho Rhodana a Atlana. U Atlana byl od roku 1981 až do jeho konce odpovědný za dějovou osnovu. Zpracoval především fascinující dobrodružství na planetě generační lodi SOL.
V roce 1986 se rozhodl odejít jako spisovatel na volnou nohu. Pravidelní čtenáři znají tento rituál: Týdenní dávka Perryho Rhodana skončila a začíná Svět Perryho Rhodana. Na této stránce Peter Griese "dopracovával" román. Nědky psal o vědeckém základu příběhu, jindy zase spekuloval o tom, kam povede děj (a s nim desetitisíce čtenářů), jindy sestavoval o pozadí konkrétního svazku, které prohlubovaly čtenářský zážitek. Každý měsíc měl na starosti přílohu s nákresy lodí, technického zařízení nebo planetárních stanic, zpravidla v souvislosti k ději, a jako "Ju-Pitter" dával dohromady Perry Rhodan Report, pestrou směs populárně vědeckých článků, aktuálních zpráv z astronomie a kosmických letů, informací z nakladatelství, kreseb, komiksů a novinek z fandomu.
Tím vším se stal šedou eminencí řady, mužem v pozadí, jehož jméno si čtenáři vůbec neuvědomovali, ale jehož práce uznávali jako povný článek rhodanovského vesmíru. "Tyto tři součásti jsou důležitými prvky, jež čtenářům umožňují zaobírat se Perrym Rhodanem důkladněji", říkal. "Mnohé z těchto článků vytvářejí důležitý vztah ke každodenní realitě".
Od čísla 1824 převzal Perry Rhodan Report Hubert Haensel. Peter Griese totiž v noci z 28. na 29. dubna 1996 zemřel v Bad Emsu na selhání srdce. Rád ve svých románech uváděl nezvyklé postavy: od "počítačových lodí" po ztvárnění Alasky Saedelaereho. Právě ten mu přirostl k srdci natolik, že mu dopřál vlastní dějovou rovinu. Jeho práce se vyznačovaly humorem a množstvím bizardních nápadů. Jako člověk byl velice ceněn nejen kolegy, ale i fanoušky.

Peter Griese

Detlev G. Winter Narozen 23. září 1951

Autor od 1063. dilu (??) do dílu 1269 (??), celkem 14 svazků

Detlev G. Winter

Horst Hoffmann Narozen 21.3.1950

Autor od 1076. dilu (Cesta Porleyterů)

Narodil se v Bergheimu, kde dnes i žije. Po maturitě začal jedříve studovat dějiny umění, potom ekonomii a nakonec studií zanechl, protože se chtěl stát profesionálním autorem. Jeho prvním setkánim se sci-fi byly komiksy Astronaut Nick a filmy. Přídal se k fanouškům, kteří si vydávali vlastní časopis. Tam vydal řadu krátkých povídek, které však oproti jeho kresbám a grafikám napřijali čtenáři tak dobře.
Horst Hoffman znal seriály Perry Rhodan a Atlan a vyhověl výzvě tehdejšího redaktora Williho Voltze, aby poslal do čtenářských stránek povidky. Ty v nich potom vyšly. Roku 1974 si založil vlastní satiristický fanzím Watchtower. Jako spisovatel prorazil roku 1976 románovou prvotinou Gemini 5. Vyšel pod pseudonymem Neil Kenwood, stejně jako další dva romány, které prodal Kelterovu nakladatelství. V témže roce dostal šanci psát pro řadu Terra Astra. Rukopis prvního přiběhu (Rozhodnutí na Hádesu) musel přepsat. Následovaly další romány, a potom autor nastoupil do řady Atlan a Orion.
O čtyři roky později začal psát Perryho Rhodana. Po smrti Williho Voltze převzal v letech 1984 až 1987 jeho redakci. Po svazku 1111 (Moc jedenácti) z řady dočasně vystoupil. Dnes píše Rhodana pravidelně, a to nejen sešity, ale i romány, a jako redaktor má na starosti vázaná vydáni Perryho Rhodana.

Horst Hoffman

Thomas Ziegler (Vl. jménem Rainer Zubeil) Narozen 1956

Autor od 1124. dilu (Armada se valí) do svazku 1250 (Časoprostoroví inženýři), celkem 13 svazků

Thomas Yiegler (naroyen 1956, občanským jménem Rainer Zubeil a původním povoláním úředník) uveřejnil svou první povídku v roce 1976 a po ní bryz následovaly další. Roku 1979 napsal s Uwem Antonem román Čas stáze (Zeit der Stasis), v němž líčí jadernou katastrofu, opětvný nástup fašismu v Německu a boj proti němu. Mezi jeho nejlepší romány patří Vše je v pořádku (Alles ist gut, 1984) a Hlasy noci (Die Stimmen der Nacht, 1984). Vedle SF psal i detektivky s hlavní postavou komisařem Markeschem. Nevyhnul se ani fantasy. Pod pseudonymem Robert Quint osal řadu TERRANAUTEN a v letech 1983 až 1985 psal Perryho Rhodana. Možná ho znáte i z románové řady Flamming Bess.
Perryho Rhodana psal až do roku 1985 a díky svěžím nápadům s šaškovskému humoru patříl mezi nejoblíbenější autory. Dnes spolupracuje s televizí, psal pokračování nekonečného seriálu Zakázaná láska. Jméno si udělal i jako překladatel Philipa K. Dicka, Michaela Moorcocka, Roberta Silverberga a jiných. Na Perryho Rhodana však nezanevřel.

Thomas Ziegler

Arndt Ellmer (Vlastním jménem Wolfgang Kehl) Narozen 26.2.1954

Autor od 1155. dilu (Budič)

Wolfgang Kehl, který žije v Černém lese a od roku 1983 píše pod pseudonymem Arndt Ellmer Perryho Rhodana, má nejtěsnější kontakt se čtenáři. Každý týden vycházi v německém originálu PR čtenářské stránky, na nichř fanoušci komunikují a diskutují, které vede právě on. "U Perryho Rhodana mají čtenářské dopisy prioritu číslo jedna", charakterizuje Arndt Ellmer svůj úkol. "Bez přímého kontaktu se čtenáři by se řada tak daleko nadostala". Týden co týden přicházejí do rastattské redakce desítky dopisů a redakce je postupuje Arndtu Ellmerovi, který odpoví na každý. "Čtenář vždy očekává odpověď jak na kritiku, tak na pochvalu a podněty". Ale ne vždy je to jednoduché: "Mnohým čtenářum nahrazuji snad otce, v jejich dopisech se často odráží osobní situace pisatele." A proto není divu, že je Arndt Ellmer ve fanovských kruzích nazíván "strejda ze čtenářských stránek".
Vztach k SF si Arndt Ellmer vytvořil velice brzy: "V osmi jsem objevil hvězdy. Viděl jsem, že skutečně existují, ta vzdálená slunce. Jedna knížečka o hvězdné obloze mi upevnila sen o nekonečnu. Je pro mě dodnes strhující". A z tohoto důvodu Ellmer za všechna ta léta školy a studií jazykovědy nikdy neztratil kontakt s fantastickou literaturou. První amatérské povídky mu vyšly v 70. letech, první román v nakladatelství Zauberkreis-Verlag v roce 1980. Následovaly další romány. Ještě v roce 1980 mu vyšel první rhodanovský román (Cesta do nekonečna). Roku 1981 nastoupil Ellmer do autorského týmu řady Atlan a o dva roky později do rhodanovského týmu. Vedle toho napsal řadu románů, mimo jiné i oblíbený cyklus Děti hvězd. Kromě SF byl úspěšný i v jiných žánrech. Pod různými pseudonymi psal čtení pro ženy a rozhlasové hry. Navíc psal texty pro rhodanovské komiksy a pod scifistickým pseudonymem vydal i pár úspěšných hororů.

Arndt Ellmer

Robert Feldhoff Narozen 16. července 1962

Autor od 1328. dilu (Harmonie smrti)
Žije a pracuje v severoněmeckém Oldenburgu a kolegové ho charakterizují jako "velkého, tichého Seveřana"- Většinou se drží stranou a raději za sebe nachává mluvit asvé barvité romány. Od roku 1997 patří do týmu, který připravuje exposé dalších příběhů Perryho Rhodana. Jeho specialitou je vymýšlení fantastických kulis a prostředí. "Čtenáři musíte dát svět, který má svou logiku. Když nechybí napětí a pointa, pak nemůže nic selhat."
O Robertu Feldhoffovi se dá říct, že se v tomto seriálu vypsal. Svým šedesátým svazkem (1800 (Trokan se probouzí)) se zařadil do čela autorského týmu.
Pro psaní se rozhodl náhle jako student ekonomie: "V roce 1984 mě už studia přestala bavit a řekl jsem si, že bych měl něco napsat." Tak vznikla povídka, kterou odložil stranoum, po roce se na ni znovu podíval, přepracoval ji a podařilo se mu jí zveřejnit.
Když mu na jaře roku 1987 vyšel rhodanovský román Asteroid Alfa, přizval ho tehdejší redaktor Horst Hoffmann do autorského kolektivu.

Robert Feldhoff

Druhá žena

Susan Schwartz (vl. jménem Uschi Zeitschová) Narozena 3. srpna 1961

Autorka od 1652. dilu (V síti Quidoru)

Kdo si doposud představoval, že SF je literatura, kterou píší a konzumují především muži , toho poučila o opaku Minichovanka Uschi Zeitschová, která pod pseudonymem Susan Schwartzová uspěšně píše Perryho Rhodana. "Vášnivou lásku ke knihám mi dali rodiče už od kolébky", říká. "Už od raného dětství ve mně byla jakási potřeba vyprávět příběhy a později si je psát".
Autorka se vyučila obchodnicí a dnes pracuje v marketingu. První román, impozantní fantasy epos (Hvězdný mrak a ledové kouzlo), vyšel v roce 1986 v mnichovském Heyneho nakladatelství. Následovali povídky v antologiích a časopisech. Roku 1988 založila se svým manželem Geraldem Jamborem nakladatelství Fabylon, v němž vedle děl jiných autorů vycházejí i její povídky. Její první román (Sen zimního slunce) se brzy stal jejich bestsellerem. Následovali další romány ve fantasy řadě Heyneho nakladatelství "Černé oko".
K Perrymu Rhodanovi se přidala koncem roku 1992 svým prvním rhodanovským románem (Chandriho svět). Zde poprve použila svůj pseudonym. "Jako druhé křestní jméno mám Susanne a mám ráda černou", vysvětluje. Román přijali kritici i čtenáři velice příznivě, a tak nastoupila do rhodanovského týmu. Začala v dubnu 1993 svazkem Im Netz des Quidor (V síti Quidoru) (sv. 1652) a od té doby píše Perryho Rhodana pravidelně.
Fanoušci a kritici si hlavně pochvalují plastické ztvárnění Reginalda Bulla. Říká se, že Uschi Zeitschová vdechla té "staré postavě" nový život. "Mnohé postavy nemají city ani hloubku, a proto si zaslouží, abych se jim jako autorka věnovala víc". To je podle ní její hlavní úkol.

Susan Schwartz

Hubert Haensel Narozen 9.8.1952

Autor od 1752. dilu (Zrozen jako rebel)
Do rhodanovského týmu vstoupil Hubert Haensel svazkem 1752 (Zrozen jako rebel); čímž je nováčkem mezi autory. Ale Zrozen jako rebel nebylo jeho první prací pro PERRYHO RHODANA: Od roku 1979 napsal celkem 39 svazků seriálu ATLAN a 10 rhodanovských románů.
Hubert Haensel se narodil 9. srpna 1952 a k SF ho už v osmi letech přiráhl comicsový seriál Astronaut Nick a tehdejší "půjčovací" sešity. Přes ně se dostal k fantastice a nakonec objevil Perryho Rhodana.
"O tom, že bych někdy psal romány, jsem snil už na gymnáziu," říká Haensel dnes, "ale tento sen jsem se pokoušel uskutečnit, až když jsem se vyučil bankovním úředníkem a po několika letech v oboru." Důsledně se účastnil různých povídkových soutěží a roku 1978 mu vyšel v řadě TERRA ASTRA první román Loď duchů. Rok nato začal psát pro řadu ATLAN, zahájil svazkem 425 (Pomsta Kernetů). Od 80. let napsal celkem 39 atlanovských románů, k tomu desítky svazků pro hororové, detektivní, dobrodružné a fantasy seriály.
Než nastoupil do seriálu Perry Rhodan, upozornil na sebe několika strhujícími tituly v rhodanovských románech. Čtenáři a fanziny si pochvalovali i jeho první sešitové romány, především barvitý a věrohodný popis mimozenšťanů.
Hubert Haensel žije se ženou a dvěma dcerami v jednom městečku ve Smrčinách (Filchtelgebirge), takže ho můžete potkat v Chebu, a psaní je pro něj i nadále vedlejší profesí. Je především bankovním úředníkem v oboru nemovitostí. Koníčky jako fotgrafování, filmování a sbírání poštovních známek s kosmickými motivy přicházejí nutně zkrátka.
"Určitě nejsme jedinými inteligentními bytostmi ve vesmíru", říká Hubert Haensel. "Naše slunce je bezvýznamná hvězda, jedna ze dvou miliard v Mléčné dráze. Jak může být někod tak namyšlený a myslet si, že život zvnikl pouze na naší Zemi?" Z tohoto přesvědčení vyvozuje: "Barva pleti nebo vzhled nějáké bytosti nerozhoduje, jedině duševní postoj, etika. Třeba si to lidstvo jednoho dne uvědomí a pochopí, že všichni jsem unášeni prostorem a časem na jednom člunu, na jedné loďce, kterou nazýváme Země."

Hubert Haensel

Anton Uwe Narozen 1956

Autor od dílu 1922 (Solmoti)

Uwe Anton se narodil roku 1956 v Remscheidu a studoval němšinu a angličtinu, dnes žije ve Weppertalu, Programovaný atentátník (Der Programmierte Attěntäter, 407) byl jeho prvním románem. Sešitové romány začal psát už ve škole a ještě ve škole publikoval své první dílo Měsíc padá na zemi (Der Mond fällt auf die Erde). Od roku 1980 je na volné noze. Dneska o sobě říká, že je publicista a překladatel. Do němčiny přeložil asi 500 komiksů (např. Superman, Batman) a 150 knih. Navíc napsal řadu článků, esejů a dvacet knih, částečně pod pseudonymy jako Logan Derek a L.D.Palmer. Je rovněž autorem encyklopedie Star Treku, psal o S. Kingovi stejně jako o Dickovi nebo kačeru Donaldovi.
K jeho oblíbeným autorům patří Philip K. Dick, A.E. van Vogt a Robert Silverberg. Tvrdí, že právě Dick měl na něj největší vliv. Platí za experta na SF a detektivky. Uwe Anton je ale i vyslovaný odborník na Perryho Rhodana. Četl řadu od začátku a velice brzy se stal členem fandomu.
Prví vážný kontakt s rhodanovským týmem navázal, když se na jednom conu seznámil s Rovertem Feldhoffem. Potom si telefonovali a jenoho dne se Feldhoff zpetal, jestli by si Anton nechtěl napsat paperback. Nato zavolal i šefredaktor Klaus N. Frick, a brzy už Uwe Anton předložil pár námětů. A z jednoho vzešel pak jeho první román Ledová budoucnost (Eisige Zufunft, 385) a první sešit Solmoti (Die Solmothen).

 

Redakce

Klaus N. Frick Narozen 1963

Freudenstadt v Černém lese nepatří ztrovna k měsrtům, která by se vyznačovala nějákými zvláštními kontakty s "velkým světem". Ale dost možná to bylo stísněné provinciální prostředí, jež Klause N. Fricka, jenž se narodil roku 1963 v jedné nedaleké vesnici, aby se velice záhy začal zabývat fantastickou literaturou: Hans Dominik, Jules Verne a další klasici byli k mání v obecní knihovně a v roce 1977 se na táboře poprvé seznámil s Perrym Rhodanem. Následovalo založení fanklubu a po něm fanzinu. Časem Frick vydal bezpočet povídek a článků ve fanzinech a přispíval do profesionálních antologií. Rámec rhodanovské scény brzy překonal a jeho fanzin SAGITTARIUS byl v 80. letech jako poloprofesionální magazín dostuný ve všech kioscích tehdejší SRN.
Vedle science fiction žil Frick relativně normálním životem: Byl externím spolupracovníkem jedněch novin a různých časopisů, později redaktorem týdeníku, nakonec vedoucím redaktorem jedné tickové agentury. Externě od konce 80. let redigoval pro nakladatelství Pabel Moewing romány sešitových řad "Komisař X" a westernů. Když v roce 1992 zemřel Gütner M. Schelwokat, dlouholetý redaktor Perryho Rdodana, dostal Frick nabídku od tehdejšího šéfredaktora dr. Floriana F. Marzina. Na podzim 1992 nastoupil jako redaktor. A když v létě 1995 nakladatelství dr. Marzin opustil, byl po něm jmenovám šefredaktorem. Od té doby odpovídá za všechny rhodanovské řady.

 

Ilustrátoři

Johny Bruck Narozen 22.3.1921,Zemřel 6. října 1995

Johny Bruck

Alfred Kelsner Narozen 24. května 1949

Členem týmu od roku 1996

Alfred Kelsner

Swen Papenbrock Narozen 27. října 1960

Stálým členem týmu od roku 1995

Swen Papenbrock

Marketing

Eckhard Swettmann Narozen 1957

Eckhard Swtttnamm
(c) Zweistein 2000-2002
od 07-22-2001 byla stránka zobrazena Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 2 Warning: mysql_select_db(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 3 Warning: mysql_select_db(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 3 Warning: mysql_query(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 5 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 5 Warning: mysql_query(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 6 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 6 Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 7 Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 8
Back E-m@il Board
Up /\ Back
Index | Kontakt | Board | English | Perry Rhodan | Projeky | Pascal | Hack | Fun | Literatura | Galerie | Like/Hate | Linky | Počítadlo | Whois