< Back to Zweistein Down \/
Perry Rhodan se vrátil
Perry Rhodan se vrátil

Perry Rhodan
Perry Rhodan
[CNW:Counter]

Díky Irene!

Slunce a planety

Aralon

Mateřský svět Arasů - Galaktických lékařů. Celá planeta je prakticky jedinou nemocnicí, výzkumnou stanicí a farmaceutickým závodem. Zde se za vysoké poplatky léčí veškeré nemoci, když však tento zdroj příjmu vyschne, někdy se odtud také některé světy uměle infikují. Veškeré pomocné a administrativní práce vykonávají roboti, které je možné přelstít.


Arkon

Sídlo Křišťálového Impéria, svět tří planet v hvězdokupě M13. Po dobytí impéria Arkonidané přenechali rozhodující řídící funkci obřímu počítači Regentovi, a obranu dobytého teritoria svěřili automatickým kosmickým lodím s posádkami robotů. Tím ustrnuli ve vývoji a později zdegenerovali v nevýbojné a tvůrčí činnosti neschopné tvory.


Euhja

Třetí z pěti planet slunce Euthat, osídlená Arasy, kteří sem neprozřetelně zavlečou kovobylky. Ty planetu zcela zničí. Agenti USO zde narazí na červouna, který se vzepře svým dosavadním vládcům a naznačuje, že by mezi lidmi a červouny mohlo v budoucnu zavládnout porozumění.


Eyehoe II (Hoel)

Pohybuje se uvnitř drah tří sluncí. Má v průměru 14 500 km a přitažlivost 1,35 g. Rotace téměř žádná. Je to domovská planeta Slunečních inženýrů.


Eyehoe VIII

8. planeta soustavy Eyohoe, velká asi jako Země. Má 3 velké kontinenty, pokryté neproniknutelným pralesem, střídané místy holým pohořím, z nichž stékaly k moři řeky. Jinak tam je jen nekolik savan. Atmosféra vhodná pro Pozemšťany. Teplotní rozdály mezi 50°C a 0°C. Žádná roční období.


Frago

Dnes ústřední svět pozitronicko-biologických robotů Posbiů. Zde se roboti vyrábějí a doplňují plazmatickým "nitrem", které pokládají za svou nejdůležitější součást a při ohrožení je zachraňují.


Gleam

Jediná planeta Tri-systému. Má modrou kyslíkovou atmosféru. Je plochá s elipčitým průřezem. Na polární ose má průměr 10 480 km, na rovníkové 21 000 km. Gravitace kolísá mezi 3 g a 0,98 g. průmšrná teplota je 26°C, Obsah kyslíku v atmosféře je 26,17%.Na Gremu je nejsilnější zíkladna Pozemšťanů – Centrální moc. Byla vybudována v relative krátké době.

Z původního pohoří a jeskyň vznikla jediná budova, zapuštěná hluboko pod povrch planety. Rovina sestává nyní ze souvislé betonové plochy. Pod ní je vyhlouben obří hangár a zbylou řást podzemních prostor zaplňují sklady a dílny.


Humanidrom

Oběžnice Lokworthu, druhé planety slunce Scarfaar, sídlo Galaktika, Parlamentu Mléčné dráhy


Jelliciva hvězda

Žluté slunce. Kolem nehož obíhá jako druhá z pěti planet Nová Luna. Základna Solárního imperia. Hlavní sídlo je Jelly City


Lamaar

4 planeta bílého slunce Urhag. Byla zde stanice tefrodskího hnutí odporu proti Mistrům ostrovů.


Luum

Slunce, jehož 3 planeta je Luum 3 s metanovou atmosférou. Nedobytné, gigantická vesmírná pevnost, základna Mistrů ostrovů. Má také 2. planetu – Tamanium. Ta je známá již z dob časné lemurské epochy.


Poutník

Umělá planeta, sídlo mocnosti ID nebo ES (v počátcích označované jako Neznámý nebo Nesmrtelný, později běžně Všebytost). Je polokulovitá, chráněná zvláštními silovými poli. Variabilní povrch umožňuje napodobení libovolné krajiny podle rozmarů vládce.


Roiova hvězda

Žlutočervené slunce, které objevili Svobodní obchodníci teprve v roce 2435. Dostala jméno podle jejich krále Roie Dantona. Má celkem 8 planet. Obydlená planeta je jen Rubin, kde žijí Rubinci. Je vzdálená 2917 sv.let od Země.


Sphinx

Ústřední planeta Akonanů, jejich administrativní a technické zázemí. Sídlo Vládnoucí rady. Transmitery jsou zde zdokonaleny natolik, že mohou obstarávat veškerou dopravu osob i zboží.


Solo

Planeta obíhá rudé slunce typu H2. Má dýchatelnou atmosféru a její vzdálenost od mateřské hvězdy je 70 miůionů km, to znamená že na vzdory menší svítivosti hvězdy je na ní tepleji než na zemi. Planeta má průměr 10 000 km a gravitace je 0,82 g. Byla na ní tefrodská základna, kterou Pozemšťané dobili. Soustava ztracených.

Soustava sestává z drobných úlomků planet, její rudé dvojslunce dodává energii Ruinovému transmiteru. Je vzdálená 1,3 mil.sv. let od Země. 9 úlomků dosahuje velikosti Mesíce planety země.


Sulvy

Soustava, 22 000sv.let od jižního okraje galaxie Andromeda. Tvoří jádro panství Mistrů ostrovů. Na 7 planetách žijí čistokrevní Tetrodi. Soustavu obývá celkem 9 miliard Tefrodů. Nejdůležitější planetou je Thetus. Je velmi podobná zemi a má pohádkové klima.


Uhrak

Obří modré slunce. Mhurok - 2. planeta systemu Uhrak (obří modré slunce), žhavé peklo bez atmosféry. Tatrun - 5,planeta slunce Uhrak. Vodíkovo-metano-amoniakový obr. Průměr činí 148 211 km. Přitažlivost má hodnotu 2,73 g, průměrná teplota je 92°C. Pouhýma očima se jeví jako gigantická skleněná koule, zahalená mléčně šedými cáry mlhy a víry mračen.


Uklan

Temný oblak, vyjímečný fyzikální jev. Je široký 6 a silný 3 sv. roky. Je kulovitého tvaru.na okraji zploštělý. Uvnitř se nalézá kolem 20.sluncí. V oblako zuří silné gravitační bouře, způsobené blízkostí sluncí. Neplatí zde žádné zákony Jedna z důležitých planet je Multidon jediná planeta slunce Donit. Tajná planeta, základna moci Mistrů ostrovů. Je složena ze statisíce různě velkých duplikátorů, které mohou reprodukovat cokoli. Multidon se nalézá 45 000 sv. let od jižního okraje Andromedy, z čehož je 5 000sv. let uvnitř zakázané zóny. Multidon se nalézá uvnitř Uklanu. Je velká chladná planeta s kysl. atm. Měla průměr 16 400 km, přitažlivost 1,12 g. Průměrné teploty dosahovaly 6°C. Zničen pozemšťany arkonskou bombou


Trokan

"Druhý" Mars. Planeta, archaický svět Ayindiu, se nacházela původně "na druhé straně univerza" a roku 1220 NGL byla vyměněna za zkrystalizovaný Mars, který ohrožoval život na Zemi.

(c) Zweistein 2000-2002
od 07-22-2001 byla stránka zobrazena Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 2 Warning: mysql_select_db(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 3 Warning: mysql_select_db(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 3 Warning: mysql_query(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 5 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 5 Warning: mysql_query(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 6 Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 6 Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 7 Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK2/WWW/zweistein.cz/kgb/pocitadlo.php on line 8
Back E-m@il Board
Up /\ Back
Index | Kontakt | Board | English | Perry Rhodan | Projeky | Pascal | Hack | Fun | Literatura | Galerie | Like/Hate | Linky | Počítadlo | Whois